ZYRTARE: UEFA “mposht” koronavirusin dhe i jep lajmin e madh futbollit!

ZYRTARE: UEFA “mposht” koronavirusin dhe i jep lajmin e madh futbollit!

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

ZYRTARE: UEFA “mposht” koronavirusin dhe i jep lajmin e madh futbollit!.Në këtë ndeshje marrin pjesë deri në 30% të kapacitetit të stadiumit. Ndeshja do tëzhvillohet në 24 shtator në Budapest dhe tuesit e Champions League dhe EuropaLeague do të garojnë mes tyre“Ka qenë e rëndësishme që futbolli të vazhdojë dhe në periudha të vështira, por patifozë loja ka humbur diçka nga karakteri i saj. Shpresojmë që ta përdorimSuperkupën në Budapest si një lloj kthese për sa i përket rikthimit të tifozëve.

Ne po bashkëpunojmë me Federatën Hungareze të Futbollit, si dhe me qeverinëlokale, për të siguruar masat e nevojshme për të gjithë ata që do të marrin pjesë nëkëtë ndeshje. Nuk do të marrim asnjë veprim, i cili mund të vendosë në rrezikshëndetin e njerëzve,” u shpreh presidenti I UEFA-s, Alekander Ceferin.