Zbulohet simptoma e re e koronavirusit, e thotë edhe OBSH-ja

Zbulohet simptoma e re e koronavirusit, e thotë edhe OBSH-ja

Koronavirusi është një infeksion i panjohur për mjekësinë dhe po punohet për të zbuluar vaksinën kundra tij.

Edhe pse ka simptoma thuajse të ngjashme me ato të gripit, së fundmi është zbuluar edhe një simptomë e re.

Vështirësia në të folur mund të jetë një simptomë serioze e koronavirusit, ka paralajmëruar Organizata Botërorë e Shëndetësisë.

Ndër simptomat më kryesorë që shfaqin prezencën e koronavirusit në trupin tuaj janë ethet, temperatura por edhe kolla.

Por, me kalimin e kohës ekspertët e shëndetësisë kanë zbuluar simptoma tjera të cilat tregojnë që jeni të infektuar me koronavirus.

Ndër to është listuar edhe e vështirësia në të folur. /k.k/noa.al/