Vlora Çitaku nënshkruan heqjen e vizave për diplomatët kosovarë në Uashington

Vlora Çitaku nënshkruan heqjen e vizave për diplomatët kosovarë në Uashington

Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Qeveria e Shën Luçias kanë nënshkruar marrëveshje bilaterale për heqjen e vizave për mbajtësit e pasaportave diplomatike dhe atyre zyrtare.

Marrëveshja midis dy vendeve është nënshkruar në Washington nga ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku dhe ambasadori Anton E. Edmunds, në emër të Qeverisë së Shën Luçias.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Çitaku përmes një postimi në Facebook.

Nënshkrimin e kësaj marrëveshje ajo e ka quajtur lajm të mrekullueshëm.

Për nënshkrimin e kësaj marrëveshje ka njoftuar edhe Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës.

Hey Heroina Telaku we have a good piece of news for you When you go to #SaintLucia to present your credentials, you…

Gepostet von Vlora Citaku am Montag, 11. Mai 2020