VIDEO/ Restoranti thyen karantinën, por ajo që ndodh është e pabesueshme

VIDEO/ Restoranti thyen karantinën, por ajo që ndodh është e pabesueshme

Ndërsa shtetet përgatiten të heqin kufizimet ndaj bizneseve të tilla si baret dhe restorantet, disa pamje që janë publikuar së fundmi tregojnë se kjo mund të jetë shumë sfiduese.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një restorant në Colorado i cili ka hapur dyert për klientët të dielën në kundërshtim me urdhrin e shëndetit publik të vendit.

Turmat mbushën restorantin, që ndodhet rreth 25 milje në jug të Den.verit. Dhe ka qenë një video e publikuar nga një reporter i lajmeve lokale, që ka treguar se për çfarë bëhej fjalë.

Siç edhe mund të shihet, askush nuk e respekton distancën sociale, ndërsa me maskë në fytyrë shihet vetëm një persin.

Zyrta.rët e shëndetë.sisë kanë paralajmëruar për javë të tëra se një lehtësim i parakohshëm i kufizimeve dhe i veprimtarisë së biznesit mund të çojë në një rritje të rasteve të reja me COVID-19.

Deri para pak minutash, Shtetet e Bashk.uara të Amer.ikës numërojnë 1,395,026 të infektuar dhe 82,555 viktima si pasojë e Koronavirusit.