U kap me dr ogë në makinë/ Po tentohet man ipulimi që të lirohet nipi i kryebashkiakes socialiste

U kap me dr ogë në makinë/ Po tentohet man ipulimi që të lirohet nipi i kryebashkiakes socialiste

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Nipi i kryetares dhe njëherazi shofer i bashkisë në Roskovec është proceduar pena lisht këtë të shtunë nga pol icia pasi është ka pur me dr o gë në makinë.

Mes tre personave të arr est uar dhe 5 të proceduarve pena lisht në Fier gjatë 24 orëve të fundit ka qenë edhe Arber Bufi 35 vjeç, nipi i kryetares së bashkisë Majlinda Bufi.

Dr o ga e gjetur në një nga makinat e bashkisë që përdorej për transportin e kryetares, Majlinda Bufi gjatë ushtrimit të detyrës.

Lidhur me këtë ngjarje reagon edhe kreu i PD Fier, Luan Baçi, i cili referuar një sms që ka marrë, shprehet se po bëhet çmos që 35-vjeçari të lirohet.

Postimi i plotë i Baçit:

Kryeministri, nuk pranon te beje testin e dr og es, po nuk pranon se merr dr o ge.

Kryetar bashkie, i zhytur me hunde dhe goje ne dr o ge dhe i filmuar, qarte, pro kuro ria thote po hante miell, kryetari thote qe nuk jam une aty

Ministri i brendshem, i lidhur me tra fik ante kusherinj, me makinen e tij ne dispozicion dhe me drejtora po li cie , e ak uz ojne thjeshte per shperdorim detyre.

E mbushen Shqiperine me dr og e dhe nuk pranojne asgje.

Pse i bini ne qafe Majlindes, ç’faj ka ajo, se shoferi i saj, nipi i bashkeshortit, me makinen e bashkise, trasporton dhe shet dr o ge ?

Po me sul mo jne politikisht thote Majlinda.

Po kujt i bie ndermend te te sul moj ty politikisht moj Majlinde ?

Po banoret e Rroskovecit qe dergojne pa funde sms dhe bejne telefonata, politikisht te sul mo jne ?

JA NJE NGA SMS, qe erdhi sot, plote shqetesim, se ju po mani puloni provat dhe doni ta nxirrni si perdorues.

Pa tjeter qe po : ju te gjithe jeni perdorues , transportues dhe shites.

Zonja Bufi jep doreheqjen.