Transferimi të Barcelona, Depay bën këtë veprim!

Transferimi të Barcelona, Depay bën këtë veprim!

Depay në “luftë” me Lyonin për Barçën.

Dështoi gjithçka në afatin kalimtar të verës, por Memphi Depay dëshiron ta bëjë ëndrrën realitet në afatin kalimtar të janarit.

Siç raporton Mundo Deportivo, sulmuesi i Lyon tashmë po punon me agjentin e tij për të zgjidhur gjithçka dhe për t’u transferuar në ‘Camp Nou’ në janar.

26-vjeçari ka kontratë me Lyonin deri në verën e vitit 2021, ishte shumë shumë afër transferimit te Barça gjatë verës.

Lyoni dëshiron ta mbajë deri në verë, por Depay është i vendosur që t’i bashkohet Barcelonës në ditët e para të vitit të ri.