Tomë Gashi paralajmëron protesta masive

Tomë Gashi paralajmëron protesta masive

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese në favor të presidentit Hashim Thaçi.

Avokati Tomë Gashi thotë se kapja e shtetit s’ka brina, por ka Gjykatë Kushtetuese si kjo e jona, dhe ka paralajmëruar protesta masive.

Gashi shton se vendimi është anti kushtetues, dhe se ata nuk pajtohen.

“Nuk ka kurrfarë efekti që një parti politike t’i fitoj zgjedhet sic është VV-ja.

Ata që nuk i kanë fituar zgjedhjet po munden fare lehtë ti vjedhin zgjedhjet”, u shpreh ai, transmeton EO.

Tutje Gashi thotë se do ketë protesta masive.