Shqiptarja gjen një shishe në plazhin e Shqipërisë, letra brenda e lë pa fjalë

Shqiptarja gjen një shishe në plazhin e Shqipërisë, letra brenda e lë pa fjalë

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

 

Një vajzë ka treguar se ka përjetuar një ngjarje që zakonisht jemi mësuar ta shikojmë në skenat e filmave.

Ajo thotë se ka gjetur një shishe në det tek ‘’Gjiri i Lalzit’’ dhe se brenda kësaj shishe ishte një letër ku ishin shkruar disa dëshira.

Po ashtu, ajo tregon se në këtë letër shkruheshin dëshirat e një djali të vogël, i cili, sipas saj, nuk mund të ketë qenë më i madh se 10 vjeç.

Ajo tregon për letrën që e gjeti brenda shishes në plazh:

Kam gjetur nje shishe ne det qe me sa duket e cunat shprehin deshirat e tyre dhe jo vetem gocat. brenda shishes ishte nje mezash shum domethenes qe me te vertet me beri te njehesha quditshem aty shkruheshin deshirat e endrat e nje djali te vogel qe besoj nuk mund te jet me i madh se 10 vjec dhe kte mesazh doja ta ndaja me te gjith.’’

Krahas mesazhit ajo ka nisur edhe një foto ku tregohet se çfarë ishte shkuar.