Shifrat e fundit/ Pandemia në Kosovë, 9 vik tima dhe mbi 165 raste

Shifrat e fundit/ Pandemia në Kosovë, 9 vik tima dhe mbi 165 raste

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 9 persona që ishin të prekur me COVID-19.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit nga 455 testime kanë rezultuar 169 raste pozitive.

Që prej 13 marsit, kur u regjistruan rastet e para me koronavirus në Kosovë, e deri më 22 gusht, në Kosovë janë regjistruar 12,337 të infektuar me koronavirus.

Prej tyre, 8,346 pacientë janë shëruar, 3,534 raste vazhdojnë të jenë aktive, ndërsa 457 kanë humbur jetën.