Sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit? Franca me rekord ditor që pas mbylljes nga koronavirusi

Sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit? Franca me rekord ditor që pas mbylljes nga koronavirusi

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Franca raporton rekord ditor të të infektuarve me Covid-19 pas bllokimit me 4,897 raste të reja s gjatë 24 orëve të fundit të Dielën, niveli më i lartë ditor që nga fundi i një mbyllje dy-mujore në maj.

Ministri i Shëndetësisë Olivier Veran paralajmëroi më herët se situata ishte e rrezikshme dhe tha se infeksionet në thelb po ndodhnin midis 20 deri 40 vjeç në festa.

Rastet midis të moshuarve po fillonin të rriteshin gjithashtu, tha Veran, por ai përjashtoi një bllokim tjetër total në Francë. Shifrat e ministrisë së shëndetësisë të së dielës treguan se numri i njerëzve në spital u zvogëlua nga dy në 4,709 nga një ditë më parë.

Tre persona të tjerë janë regjistruar në kujdesin intensiv, duke arritur në total në 383. Vdekjet totale të koronavirusit u rritën në 30.513. Vendi ka regjistruar gjithsej 242.899 infeksione.