Reali mendon të trondisë futbollin europian, spanjollët vihen në lëvizje për yllin e Milanit

Reali mendon të trondisë futbollin europian, spanjollët vihen në lëvizje për yllin e Milanit

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Reali mendon të trondisë futbollin europian, spanjollët vihen në lëvizje për yllin e Milanit.Real Madridi po mendon si mundësi për të sjellë në verën e 2021-shit portierin e Milanit Xhanluixhi Donaruma.Sipas medias “Don Diario”, klubi madrilen shpreson që të bindë gardianin italian të veshë fanelën e bardhë. Atij i skadon kontrata me “Djallin” në vitin 2021.

Duke marrë shkas nga deklaratat e supermenaxherit të yjeve të futbollit Mino Raiola se “Milani nuk ka biseduar për rinovimin e kontratës së Donarumës”, Reali dhe klube të mëdha po përgatiten për të joshur Donarumën të largohet nga “San Siro”.
Teksa tekniku Zinedin Zidan nuk dëshiron që klubi të shpenzojë në shifra kolosale për sezonin e ri, kampionët e Spanjës nuk do të ishin kundër transferimit të një ylli të përmasave të Donarumës vitin e ardhshëm.