Prishtina konfirmon anulimin e ndeshjes, fajin ia lënë Gjibraltarit

Prishtina konfirmon anulimin e ndeshjes, fajin ia lënë Gjibraltarit

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

FC Prishtina ka konfirmuar me anë të një lajmërimi në Facebook se ndeshja Lincoln-FC Prishtina nuk do të zhvillohet

Fajin edhe këtë herë FC Prishtina ua ka lënë autoriteteve të Gjibraltarit, të cilët sipas tyre e kanë anuluar ndeshjesn.

“Ndeshjen, sërish, si herën e parë, e anulojnë autoritetet e Gjibraltarit dhe jo UEFA”, shkruan në këtë njoftim të FC Prishtinës.

Ndeshjen, sërish, si herën e parë, e anulojnë autoritetet e Gjibraltarit dhe jo UEFAPas pak njoftimi i plotë i klubit

Publiée par FC Prishtina sur Samedi 22 août 2020
Anulimi i ndeshjes është konfirmuar edhe nga Lincoln Red Imps.

Në anën tjetër presidenti i Lincoln Red Imps ka konfirmuar për GBC se ndeshja është anuluar. Dylan Viagas ka thënë se i mbetet në dorë komitetit të UEFAs për të vendosur se çfarë do të ndodh më vonë.

Lincoln Red Imps F.C ishte paraparë që të luhet ditën e martë të kësaj jave por ajo ishte shtyrë për shkak se tetë lojtarë u testuan pozitivë me COVID-19.

UEFA mori vendim që ndeshja të zhvillohet sot (e shtunë) dhe se për këtë duhet të krijohet një ekip i ri me staf të ri teknik.

Por edhe ekipi i dytë i Prishtinës rezultuan të jenë tetë lojtarë me COVID-19.