Connect with us

Pemë të rrëzuara dhe rrugë të përmbytura, vetëm disa minuta shi dhe disa qytete shqiptare “notojnë” mbi ujë

Latest

Pemë të rrëzuara dhe rrugë të përmbytura, vetëm disa minuta shi dhe disa qytete shqiptare “notojnë” mbi ujë

Moti i keq që përfshiu mbrëmjen e kaluar disa zona të Kosovës ka shkaktuar dëme të shumta materiale.

Pas stuhive të erës dhe rrebeshit të shiut, banorët e Ferizajit, Kaçanikut dhe Vitisë dhe zonat rreth tyre janë përballur me dëme të shumta materiale, pasi uji u është futur brenda shtëpisë.

Pavarësisht ndërhyrjes dhe punës së ekipeve të emergjencës, gjendja ka qenë mjaft e rëndë në tre qytetet e sipërpërmendur.

Siç shihet edhe nga fotot uji ka përmbytur totalisht rrugët, ndërsa për shkak të erërave të forta janë rrëzuar dhe disa pemë, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.