Connect with us

Në krye të LSI apo me parti të re? Meta i jep fund dyshimeve: Jam këtu për të sjell mesazhin e 2 marsit!

Latest

Në krye të LSI apo me parti të re? Meta i jep fund dyshimeve: Jam këtu për të sjell mesazhin e 2 marsit!

Ish-presidenti Ilir Meta ka lënë të kuptohet se ai nuk do të krijojë një parti të re pasi la detyrën e kreut të shtetit, ndërsa theksoi se do të përpiqet të bëjë të mundur praktikën e referendumit në Shqipëri.

Meta: Nuk jam këtu për të marrë drejtimin e LSI sepse unë këtë drejtim e lashë m e vullnet të lirë e ndërgjegje të lirë para 5 vitesh, në funskion të një ngrëçi artificial politik që u krijua. Unë jam këtu për të sjell mesazhin e popullit të 2 marsit,

pjesë e të cilit ka qenë edhe LSI dhe për t’u bashkuar të gjithë në triumfin e mesazhit të 2 marsit dhe triumfi është sovraniteti në Republikën e Shqipërisë i përket popullit dhe ka ardhur momenti që ai ta ushtrojë dhe kjo do bëhet e mundur pa diskutim. Zvicra nuk ka asgjë më shumë se Shqipëria.

Që Shqipëria të bëhet si Zvicra duhet të ketë atë që bën Zvuicra, referendumin. Partia e referendumit është partia e re.

Kjo zgjidh çdo problem në Shqipëri.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.