Mourinho po e transferon yllin e Barcelonës

Mourinho po e transferon yllin e Barcelonës

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Mourinho po e transferon yllin e Barcelonës.Jose Mourinho e do Rakiticin në Tottenham.E ardhmja e Ivan Rakitiç te Barcelona është shkruar tashmë me kroatin që duhet të largohet me çdo kusht për drejtuesit katalanas.32-vjeçari ka edhe një vit kontratë dhe raportet me stafin teknik janë prishur prej kohësh por për të ka ende vlerësime dhe admirues siç është Jose Mourinho.

Ky i fundit më parë pati deklaruar se kroati është ndër lojtarët më të nënvlerësuar dhe kjo verë është mundësia më e mirë që të dy të bashkohen te Tottenham Klubi anglez ka bërë lëvizjen e parë për fantazistin dhe mund të përfitojë për ta afruar me një ofertë prej 7-8 milionë euro duke parë që lojtari ka vetëm një vit kontratë të mbetur.