Connect with us

Mos po paralajmëron gjë? Ja pse Edi Rama ka filluar të vishet me rozë

Latest

Mos po paralajmëron gjë? Ja pse Edi Rama ka filluar të vishet me rozë

SHARE TWEET SHARE EMAIL COMMENTS

Kryeministri Edi Rama ka ndryshuar luk. Ai ka zgjedhur që në seancën e fundit parlamentare të vishet me ngjyrën rozë. Kjo është një pamje ndryshe e Ramës, i cili në daljet e mëparshme është shfaqur me kostum të bardhë.

Në këtë seancë do të votohet shkarkimi i zv. kryeministrit Arben Ahmetaj dhe emërimi në këtë post të Belinda Ballukut. Kjo seancë nuk do të shoqërohet me debat.

Pavarësisht kërkesës së bërë nga deputetët e Partisë Demokratike disa ditë më parë, Kuvendi e rrëzoi duke mos pranuar debatin.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama njoftoi në Facebook përfundimin e marrëveshjes për pensionet me Italinë. “Shqipëria dhe Italia sapo kanë përfunduar negocimin teknik të marrëveshjes për pensionet.

Pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshje dhe më në fund, pas një përpjekje të gjatë e thuajse të pamundur, rreth 500 mijë shqiptarë pritet të përfitojnë me hyrjen e saj në fuqi”, shkruan Rama.

Pak më parë, anëtaret e reja të Këshillit të Ministrave, Belinda Ballukun si Zëvendëskryeministëre dhe Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, dhe Majlinda Dhukën si Ministe Shteti dhe Kryenegociatore, janë betuar sort para Presidenti të Republikës, Bajram Begaj.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.