Momenti kur delet  hypin mbi akull (Video)

Momenti kur delet hypin mbi akull (Video)

Ky është momenti interesant kur një tufë delesh të udhëhequra nga një ”alpaca”, përpiqen të kalojnë nëpër një rrugë të mbuluar me akull, në të cilën vazhdimisht rrëshqisnin dhe rrëzoheshin.

Tufa e deleve mundoheshin ta ndjekin pas “alapacën”, por shumica prej tyre rrëzoheshin në tokë dhe assesi nuk mund të arrinin të kalonin në pjesën që nuk kishte akull, transmeton Telegrafi.

Ngjarja qesharake është filmuar në Winchester Springs në Ontario të Kanadasë, ku temperaturat shkojnë deri në minus 16 gradë Celsius.

Që nga publikimi i kësaj videoje, ajo është shikuar nga mijëra njerëz nga e mbarë bota, ndërsa është interesant se si në fund të videos delet hutohen dhe grumbullohen, duke u frikësuar të vazhdojnë rrugën.