Momente zie në Kosovë! 13 jetë të humbura nga koronavirusi dhe mbi 160 raste të reja

Momente zie në Kosovë! 13 jetë të humbura nga koronavirusi dhe mbi 160 raste të reja

13 persona kanë vde kur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, kurse janë regjistruar edhe 171 të infektuar të rinj.

4 raste të reja me Covid-19 në Kosovë – A2 CNN
Numri total i të vdekurve nga COVID-19 në Kosovë ka arritur në 354, ndërsa i të infektuarve shifra totale ka arritur në 10.590.

Në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 190 persona. Shifra totale e të shëruarve ka arritur në 6248. Aktualisht janë 3998 raste aktive.

IKSHPK-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë testuar 463 mostra prej tyre 171 kanë rezultuar pozitive.