Merret vendimi për datën, ja kur do mund ta zhvilloni dasmën dhe mënyra se si do mbahet

Shumë çifte kishin ndarë ditën e dasmës këtë vit dhe po prisnin me padurim derisa koronavirusi mbërtheu vendin. Mirëpo tani që situata është qetësuar dhe masat janë liruar, një lajm i mirë vjen edhe për dasmat.

Nga data 23 qershor do të mundësohet edhe realizimi i ceremonive martesore sipas një protokolli të aprovuar nga organet përkatëse.

Dasmat do të mbahen me një numër të reduktuar dhe duke respektuar distancimin social.

Lajmin e ka bërë të ditur Amarda Toska përmes një postimi në Instagram ku shkruan:

“Lajm i mirë për nuset e Ami Event dhe jo vetëm, për të gjithë Dasmat 2020! Mbas një takimi me Ministrin e Turizmit Blendi Klosi, si përfaqësues të një industrie shumë të fuqishme për ekonominë Shqiptare (rreth 200Mln Euro/Vit) morëm një lajm të mrekullueshem per te gjithë ata që kane dasmën në 2020.

Ne dt 23 Qershor me lirimin e masave do mundësohet dhe realizimi i ceremonive martesore sipas një protokolli të aprovuar nga organet përkatëse.

Me një numer te reduktuar, duke respektuar distancimin social, do mundemi qe të mbajmë premtimin për te realizuar kujtimin tuaj me te bukur.

Ju jemi mirnjohës për mirkuptimin në këto ditë të vështira të planetit” – shkruan ajo.

The post Merret vendimi për datën, ja kur do mund ta zhvilloni dasmën dhe mënyra se si do mbahet appeared first on Lajme.al.