Connect with us

Mediat vendase japin alarmin, ja çfarë po ndodh në Gjermani

Latest

Mediat vendase japin alarmin, ja çfarë po ndodh në Gjermani

Gazeta gjermane Bild, ka dhënë alarmin ditën e sotme në lidhje me situatën e krizës në Gjermani, ku shkruan se kostot e energjisë janë më të larta se kurrë, çmimet e karburanteve po shpërthejnë, produktet ushqimore po bëhen më të shtrenjta dhe inflacioni po rritet.

Gazi jo vetëm që kërcënon të bëhet i pakët gjatë vitit, por është gjithashtu shumë i shtrenjtë.

Shumë qiramarrës dhe pronarë vilash kishin shpresuar të mbroheshin nga rritjet masive të çmimeve në tregun e gazit, të paktën deri në skadimin e kontratave të tyre.

Sipas Institutit Ifo me seli në Mynih, inflacioni ka arritur kulmin për momentin.

Përqindja e kompanive që planifikojnë të rrisin çmimet e tyre në tre muajt e ardhshëm ra në korrik për të tretën herë radhazi, tha instituti të enjten, duke cituar një sondazh.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.