Më në fund – Kompletohet stafi teknik i Pirlos te Juventusi

Më në fund – Kompletohet stafi teknik i Pirlos te Juventusi

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Ditë me parë Juventus është bërë me trajner të ri.Andrea Pirlo te Juventusi tashmë do të punojë me Igor Tudor si asisten menaxher i tij dhe Roberto Baronio bashkëpunëtor teknik.

Lajmi u bë i ditur nga skuadra e Hajduk Split, ku konfirmo se trajneri i tyre Tudor do të largohet.Ky transferim i Tudor në stafin e Juventusit, vjen pasi Pirlo nuk e ka përgatitjne e duhur menaxheriale e Igor Tudor ka qenë trajner i skuadrave si: Hajduk, PAOK, Galtasaray dhe Udineze.

Madje është raportuar se Tudor ka paguar vetë një të tretën e klauzolës së lirimit prej 450,000 € për t’u lejuar nga kontrata e Hajduk.