Marrëveshja është arritur: Ylli i Realit në janar te Juventusi

Marrëveshja është arritur: Ylli i Realit në janar te Juventusi

Juventus siguron goditjen e parë për merkaton e janarit.

Siç raporton TodoFichajes, Juventus ka arritur marrëveshje me Real Madridin për transferimin e Marcelos.

Braziliani nuk bën pjesë në planet e Zidane dhe në janar do të largohet nga Santiago Bernabeu.

Edhe pse 32-vjeç, Pirlo beson se Marcelo mund ta ndihmojë shumë skuadrën e tij, prandaj ka dhënë dritën jeshile për transferimin e tij.

Biankonerët do ta huazojnë Marcelon me obligim blerjeje për 15 milionë euro, ndërsa braziliani pritet të firmosë kontratë deri në vitin 2022.