Connect with us

Manjani tregon arsyen e vërtetë pse Rama e shkarkoi Arben Ahmetajn dhe ngre alarmin: E frikshme!

Latest

Manjani tregon arsyen e vërtetë pse Rama e shkarkoi Arben Ahmetajn dhe ngre alarmin: E frikshme!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan përmes një postimi në rrjetet sociale se është i bindur që Arben Ahmetaj nuk do arrestohet pasi u shkarkua nga posti i zv.kryeministrit.

Sipas tij, gjithçka është një hakmarrje e Ramës ndaj Ahmetajt për shkak të disa dyshimeve të lindura për rrjedhje muhabetesh, sesa si masë penale.

Postimi i plotë:

Ideja që Arben Ahmetaj do arrestohet tani që e shkarkuan është dominante. Model i ilustrimit të konceptit të psikologjisë sociale të pritshmërisë përceptive.

Në fakt është e tmerrshme të shohësh se si publiku e “mirpret”drejtësinë e partisë mbi “armikun” e brendshëm të saj.

Bindja tashmë është e plotë se Rama të shkarkon dhe të arreston!

Kulmi!

Fiks si në në kohën e Enverit. “Partia ime më arreston”…

Sukses i papaparë i reformës!rilindi drejtësinë popullore, drejtësinë e partisë mbi çdo të keqe.

Përtej kësaj pritshmërie publike, mendoj se Arbeni as do arrestohet e as di i hyjë gjëmb në këmbë.

Shkarkimin e tij e shoh më shumë si një hakmarrje të çastit të udhëheqësit të lindur mbi disa dyshime për rrjedhje muhabetesh, sesa si masë penale.

Ndoshta e kam gabim,por mua kështu më duket kjo historia e Benit.

Ndërsa pritshmërinë e publikut për drejtësinë që ofron Rama e shoh të frikshme.

Diktatoriale madje.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.