Maldini nuk ka të ndalur: Milan siguron super goditjen e parë për merkaton e janarit

Maldini nuk ka të ndalur: Milan siguron super goditjen e parë për merkaton e janarit

Maldini nuk ka të ndalur: Milan siguron super goditjen e parë për merkaton e janarit

Milan të dielën barazoi 2-2 me Veronën, ndërsa Paolo Maldini siguroi super goditjen e parë për merkaton e janarit.

Përforcimi i parë i Rosonerëve për merkaton e janarit do të jetë Dominik Szoboszlai.

20-vjeçari ka arritur marrëveshje personale me Maldinin dhe tani mbetet që të arrihet akordi mes klubeve.

Salzburgu kërkon më së paku 25 milionë euro për ta lënë të lirë Szoboszlai dhe tani mbetet ta shohim ofertën e Milanit.

Szoboszlai ka luajtur 13 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar pesë gola.