Lukaku me klub të ri dhe shumë para nga vera e ardhshme

Romelu Lukaku 56098234 696x391 1

Sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku thuhet se ka rënë dakord për një transferim në Arabinë Saudite verën e ardhshme.

Blutë e transferuan Lukakun te Roma në formë huazimi deri në fund të sezonit 2023/24, pasi ai nuk ishte i gatshëm të kthehej në Stamford Bridge.

Lukaku, i cili po shijon një sezon solid për Romën, mund të jetë duke menduar për një pagesë të madhe nga vera e ardhshme.

Sipas gazetarit të njohur Fabio Santini, një marrëveshje për ta çuar Lukakun në Superligën e Arabisë Saudite është e përfunduar.

“Lukaku? Një rikthim me Juventusin është i vështirë sepse ai tashmë i ka thënë po një propozimi milioner nga Arabia Saudite”, ka thënë fillimisht Santini për TVPlay.

“U them fansave të Romës se në fund të vitit, një gjë është e sigurt: Romelu do të largohet”, përfundoi gazetari italian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *