LAJMI I FUNDIT: Ekipi nga Serie A shkarkon trajnerin

LAJMI I FUNDIT: Ekipi nga Serie A shkarkon trajnerin

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

LAJMI I FUNDIT: Ekipi nga Serie A shkarkon trajnerin.Skuadra nga Serie A, Parma ka vendosur të ndajë rrugët me trajnerin Roberto D’Aversa.Lajmi është i ditur nga skuadra e Parmës, përmes një komunikate.

“Parma njofton se Roberto D’Aversa është lirua nga roli i trajnerit të ekipit të parë”, thuhet në njoftim.Tutje thuhet se trajnerit kohëve të fundit i ka munguar kohezioni, uniteti i synimit dhe entuziazmi.Sezonin 2019/2020 Parma e ka përfunduar në vendin e 11 me 49 pikë.