Ku janë Hoxhallarët kur Sh ahet ADEM Jashari nga kolegët e tyre asnjë reagim nuk bëjnë?? (VIDEO)

Ku janë Hoxhallarët kur Sh ahet ADEM Jashari nga kolegët e tyre asnjë reagim nuk bëjnë?? (VIDEO)

ipas publikimit të Bozhinovskit, personat në fjalë, duke shkuar për të marrë mirënjohje nga OVL-UÇK e Kosovës, kënaqen me muzikë sërbisht në veturë dhe e sha jnë e fye jnë rëndë Adem Jasharin duke thënë se: “Kush i ka thënë aty me vde kë për Kosovë”.

Kjo video tashmë i ka rënë në sy edhe kryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj.

Haradinaj tha se mirënjohja i është dhënë vëllaut të protagonistit të kësaj video, Qani Rexhepi, Avdyl Rexhepit.

Ai shton se nuk do të marrin masa ndaj Avdyl Rexhepit, pasi ai nuk është përgjegjës për veprimet e vëllaut të tij

“Mirënjohjen e ka marrë vëllau i tyre, Avdyl Rexhepi, dhe mirënjohjen që e ka marrë për kontributin e tij gjatë luftës, nuk ia revokojmë për shkak se ai që shihet në videon në fjalë është vëllau i Avdylit”.

Tutje Haradinaj thotë se ata kanë dyshime rreth kësaj video pasi është publikuar nga një gazetarë i cili sipas Haradinaj çdo gjë e nxerrë jashtë kontestit.

“Për shkak se videoja është publikuar nga gazetari në fjalë, ne kemi dyshime, ai dihet për veprimet dhe shkrimet e tij, por mesa duket vëllau i Avdylit dhe gazetari janë shokë”.

Haradinaj tutje nuk e komentoi përmbajen e videos ku fyhet rëndë Adem Jashari.

Në vazhdim ndiqeni videon në fjalë ku përdoren fjalët fy ese ndaj Adem Jasharit!

SKANDAL ❗️❗️❗️Vëllau i reisit Sulejman Rexhepit, Qani Rexhepi e shanë rëndë Adem Jasharin dhe thotë se kush i ka thënë…

Gepostet von Zemra e Shqiptarit am Sonntag, 10. Mai 2020