Koronavirusi i merr jetën reperit të njohur 

Koronavirusi i merr jetën reperit të njohur 

Reperi i njohur amerikan ka humbur jetën në betejën me COVID-19.

Reperi i njohur amerikan TY, emri i vërtetë i të cilit është Ben Chijioke ka humbur jetën pas luftës me koronavirusin, shkruan BBC.

Pasi doli nga terapia intensive u vlerësua se gjendja shëndetësore e këngëtarit Ty, u përmirësua, por të enjten mbrëma, stafi i tij njoftoi se ndërroi jetë.

Në vitin 2004, albumi i tij i dytë, ‘Upwards’, u nominua për çmimin ‘Mercury’ punuar së bashku me Amy Winehouse, The Streets dhe Franz Ferdinand.