Connect with us

Kërkoi ndryshim mase, GJKKO lë arrest shtëpie Etleva Kondin

Latest

Kërkoi ndryshim mase, GJKKO lë arrest shtëpie Etleva Kondin

Etleva Kondi, ish-anëtare e komisionit për inceneratorët është paraqitur në Gjykatën e Posaçme duke kërkuar zbutje të masës së sigurisë që SPAK kërkoi dhe shkalla e parë vendosi disa muaj më parë.

Aktualisht Kondi është në arrest shtëpie dhe ashtu do të vazhdojë pasi kërkesa u rrëzua.

Kondi akuzohet për “shpërdorim detyre” pasi rezulton se ka qenë pjesë e komisionit për miratimin e licencave të inceneratorëve të Elbasanit dhe Fierit ku deri tani në pranga kanë shkuar ish-ministri Lefter Koka dhe ish-deputeti Alqi Bllako.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.