Ja cili trajner është i gatshëm për të zëvendësuar Conten

Ja cili trajner është i gatshëm për të zëvendësuar Conten

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Antonio Conte është rrugës për t’u larguar nga Interi, pas humbjes në finale të Europa League nga Sevilla.

Sipas Sky Sport Italia, vendin e Contes te Interi pritet ta ish trajneri i Milanit dhe Juventusit, Max Allegri.

Pas ndeshjes Conte reagoi keq dhe haptazi falënderoi klubin për mundësinë që i ka dhënë të jetë trajner i Interit, duke dhënë sinjale se ishte sezoni i parë dhe i vetëm në stolin e zikaltërve.

Duket se rrugës e Contes me Interin po ndahen dhe i gatshëm është duke pritur Allegri që do të pranonte me kënaqësi ofertën e Interit.