Connect with us

I fundit! Bllokohen 3 automjete në Portin e Durrësit, pranga një personi me banim në Zvicër

Latest

I fundit! Bllokohen 3 automjete në Portin e Durrësit, pranga një personi me banim në Zvicër

Zbulohen 3 automjete të vjedhura në Portin e Durrësit, ndërsa në pranga ra një 53-vjeçar, banues në Zvicër. Ndaj tij u ngrit akuza për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike” , pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë Kufitare, në PKK Port Durrës, me një automjet i cili rezulton i vjedhur në shtetin italian.

Gjithashtu, si rezultat i kontrolleve, u referuan materialet në Prokurori, si dhe filloi procedimi penal për F. L., 39 vjeç dhe S. M., 47 vjeç,

banues në Durrës dhe Mbretërinë e Bashkuar, pasi janë konstatuar nga shërbimet e Policisë Kufitare, në PKK Durrës, me automjetet përkatëse të cilët rezultojnë të vjedhur në Francë dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Në vijim të veprimeve, u blokuan të tre automjetet, si dhe u referuan materialet në prokurori, për procedura të mëtejshme.

Leave your vote

-1 Points
Upvote Downvote
Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.