Harrojeni jahtin superluksoz të Cristiano Ronaldos – ky i Ibrahimovicit do t’iu lë pa mend (FOTO)

Harrojeni jahtin superluksoz të Cristiano Ronaldos – ky i Ibrahimovicit do t’iu lë pa mend (FOTO)

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

 

Zlatan Ibrahimovic, në pritje të rinovimit me Milan-in, po përshkon detet me jahtin e tij Riva 100 Corsaro, një anije 30 metra e gjatë me vlerën stratosferike 20 milionë euro.

Mjeti  është blerë në 2018-ën. Por, në krahasim me modelin bazë me vlerë 8 milionë euro, ai i kampionit të kuqezinjve ka gjithçka, aq sa të vlejë dyfish.

Ndër të tjera, ka dy suita martesore, disa dhoma gjumi, sallon, bar, palestër… dhe një garazh për një motoskaf 4.5 metra dhe një motor uji.

Mund të mbajë deri në 12 persona.