Gruaja shkaku që Dzeko refuzoi Juventusin dhe Interin, ja detaljet !

Gruaja shkaku që Dzeko refuzoi Juventusin dhe Interin, ja detaljet !

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Sulmuesi i Romës, Edin Dzeko thuhet se është i gatshëm të heqë dorë nga Juventusi dhe Interi sepse gruaja e tij dëshiron të mbetet në Romë.

34-vjeçari tashmë ishte në prag të një transferimi te Inter verën e kaluar, por në fund zgjati kontratën e tij me Giallorossët.

Tani situata është rikthyer përsëri, me Juventusin që u bashkua në betejën për nënshkrimin e boshnjakëve.

“Tani për tani, ai do të vazhdojë të veshë fanellën e Giallorossëve, por do ta shohim”.

“Nuk është sekret se Juve dhe Interi të dy e pëlqejnë Edin”, ka thënë agjenti Silvano Martina për Sportitalia këtë javë.

Sipas mediumit italian Corriere dello Sport, Dzeko nuk është aspak i etur të bëjë transferimin e tij tek njëra nga këto dy skuadra për disa arsye.

Ai do të garantohej për kohën e lojës te Roma, por jo domosdoshmërisht edhe te Interi ose Juventusi, ku do të ishte zgjedhja e dytë.

Mbi të gjitha, raportohet se gruaja e tij Amra është shtatzënë me fëmijën e tretë të çiftit dhe është shumë e vendosur për të mbetur në qytetin e Romës.

Ajo nuk dëshiron shumë përçarje nga një lëvizje, veçanërisht gjatë kësaj kohe të vështirë kur familja e saj po zgjerohet.