Connect with us

Gjendet bakteri i rrezikshëm në ujërat e detit, gjithë riviera plot pushues(Harta e zonave më të prekura)

Latest

Gjendet bakteri i rrezikshëm në ujërat e detit, gjithë riviera plot pushues(Harta e zonave më të prekura)

Pavarësisht ndalimit të larjes në seksione të ndryshme të Rivierës italiane për shkak të vlerave të zbuluara përtej kufijve të Escherichia coli, pushuesit vazhdojnë t’i lejojnë vetes banja të gjata për t’i shpëtuar vapës.

“Po, çfarë do të jetë?”, dëgjohet mes çadrave në Rimini.

Plazhi i nxehtë, deti shumë i dëshiruar. Tashmë të enjten, kur në të gjitha mediat kombëtare shpërtheu lajmi për vlerat përtej kufijve, të rritur dhe fëmijë po luanin në ujë.

“Ja prapë terrorizmi mediatik i zakonshëm”, komenton një qytetar i Rimini.

“Është e çuditshme se kanalizimet janë të mbyllura, nuk ka pasur shkarkime në det”, përpiqet të qetësojë një operator plazhi që ka lexuar lajmin.

“Duket se është shkaku i ngrohjes globale”, thotë një plazhiste që raporton hipotezën më të akredituar për momentin midis ekspertëve.

Për më tepër, qyteti ishte mësuar me ndalimin e banjave për shkak të rrezikut bakterial përpara rikualifikimit të fundit të kanalizimeve.

Edhe në atë rast, pas reshjeve dhe rrjedhimisht hapjes së derdhjeve në det, qindra e qindra notarë që nuk kujdeseshin për flamurin e kuq u hodhën në ujë.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.