Gjashtë vjeçari, multimilioner falë YouTube-s

Gjashtë vjeçari, multimilioner falë YouTube-s

Një 6-vjeçar ka fituar rreth 11 milionë dollarë vitin e kaluar thjesht duke i bërë recension lodrave në kanalin e tij në Youtube.
Ryan, mbiemri i të cilit dhe vendbanimi nuk janë bërë publike për të mbrojtur privacinë e tij, ka 10 milionë ndjekës në kanalin Ryan ToysReview, që e ka hapur përpara dy vitesh.
Në renditjen e personave që fitojnë më shumë nga Youtube, Ryan renditet në vendin e tetë.
Videoja më e shikuar e vogëlushit është ajo ku ai hap një vezë gjigante me makina Pixar. E postuar në korrik 2015, klipi ka grumbulluar 801 871 504 shikime./tch
Shiko fotot me pohste

Per te shikuar foton kliko mbi kete tekst