Fshesa e Juventusit: tenton t’i shesë pesë lojtarët në Ligën Premier

Fshesa e Juventusit: tenton t’i shesë pesë lojtarët në Ligën Premier

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Juventusi është duke tentuar t’i shesë lojtarët që nuk janë në planet e tyre në Ligën Premier, përfshirë këtu, Aaron Ramseyn, Douglas Costan, Alex Sandro, Federico Bernardeschin dhe Mattia Perinin.

Biankonerët duan që të largojnë këta emra, derisa Andrea Pirlo do u konfirmojë largimin edhe lojtarëve si Gonzalo Higuain e Sami Khedira, gjersa Blaise Mautidi ka kaluar tashmë te Inter Miami.

Trajneri i sapo emëruar po tenton të bëjë ndryshime rrënjësore në skuadër, në mënyrë që të tentojë të fitojë Ligën e Kampionëve në edicionin e ri.

La Gazetta dello Sport raporton se Juventusi do të heq dorë nga Ramsey, me lojtarin që ka kaluar vetëm një sezon në Serie A.

Torinezët shpresojnë që të fitojnë 25 milionë euro nga shitja e tij, ndërsa në garë për të janë skuadra si, Manchester United, West Ham dhe Crystal Palace.

Për Alex Sandron i interesuar është Manchester City, derisa Djajtë e Kuq janë në garë edhe për Bernardeschin e Dogulas Costan.

Wolverhampton Wanderers është po ashtu në garë për Bernardeschin, ndërsa Fulhami tenton transferimin e Perinit për 12 milionë euro.