Formacionet Zyrtare: Bayern Munich vs PSG, ja si rreshtohen skuadrat

Formacionet Zyrtare: Bayern Munich vs PSG, ja si rreshtohen skuadrat

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Bayern Munich nuk ka bërë ndryshime në formacion, ka zgjedhur të luajë më skuadrën që ishte në fushë dhe ndeshjet e kaluara. I vetmi dyshim është pozicioni Boatang nëse do të jetë ai apo Pavard që do të luaj nga minuta e parë.

PSG dhe trajneri Tuchel do të paraqiten me skemën (4-3-3 ) ku sot është nga minuta e parë Mbappe i cili është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi që ka pasur.

PSG (4-3-3: Keylor Navas, Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat Herrera Marquinhos, Verrati Di Maria Mbappe Neymar Trajneri Tuchel

Zëvendësimet: Riko, Bulka, Diallo, Bakker, Dagba, Kurzaëa, Paredes, Guenye, Draxler, Sarabia, Choupo-Moting, Icardi.

Bayern Munich (4-2-3-1): Neuer, Kimmich, Boateng, Alaba, Davies, Thiago Alcantara, Goretzka, Gnarby, Muller, Perisic, Lewandowski. Trajneri Hansi Flick.

Zëvendësimet: Ulreich, Hoffmann, Odriozola, Sule, Pavard, Martinez, Coutinho, Cuisance, Hernandez, Tolisso, Coman, Zirkzee.

Albitri: Orsato di Schio (Itali)