Figo: Askush nuk e paguan dot klauzolën e tij. Messi, jo si unë para 20 vitesh…

Figo: Askush nuk e paguan dot klauzolën e tij. Messi, jo si unë para 20 vitesh…

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Figo: Askush nuk e paguan dot klauzolën e tij. Messi, jo si unë para 20 vitesh….33-vjeçari nuk ka pranuar ende ta rinovojë kontratën përtej verës së vitit 2021, mebisedimet që kanë mbetur pezull. Në mesin e kësaj pasigurie, po përitet se PSG,Inter dhe Manchester City mund të bëjnë oferta të guximshme për ta rrëmbyerMessin nga “kthetrat” e Blaugrana-ve. Luis Figo nuk sheh askënd, që mund tëgjenerojë fondet e kërkuara për të paguar klauzoën e argjentinasit, sidomos në këtëperiudhë të madhe krize prej koronavirusit:

“Do të jetë e pamundur për çdo klub të paguajë klauzolën e lirimit të Messit këtë vit.Nuk ka shumë lëvizje në tregun e transferimeve për momentin. Unë mendoj se ështëshumë e vështirë apo edhe e pamundur që çdo klub të jetë në gjendje të paguajëklauzolën dhe kontratën e Messit. Është e pamundur të shohim ndonjë gjë tëngjashme me atë që ndodhi me mua 20 vite më parë”.Messi ende nuk ka folur për të ardhmen e tij në publik, por thuhet se ka zhvilluarbisedime me trajnerin e ri të Barcelonës, Ronald Koeman. Ai duhet të jetë i bindurqë Barcelona mbetet klubi i duhur për të, sipas ish-shokut të skuadrës,

Deco: “Ne poasim për lojtarin më të mirë në historinë e klubit. Familja e tij është e lidhur meqytetin. Nuk është e lehtë të largohet nga Barcelona, por duket qartë se ai dëshirontë vazhdojë të tojë. Ne nuk mund ta imagjinojmë një Barça pa Leo, por mund tëndodhë”