Emigranti vjen nga Italia dhe lë gjithe parate te fallxhorja në Fier, premtimi i saj e çoroditi

Emigranti vjen nga Italia dhe lë gjithe parate te fallxhorja në Fier, premtimi i saj e çoroditi

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Një emigrant 44-vjeçar ka rënë vi ktimë e një fallxhoreje ne qytetin e Fierit, e cila i zhv ati kursimet e disa viteve me gjasë për t’ia dyfishuar ato. Pasi është kthyer nga Italia në vendlindjen e tij në Patos, shtetasi me inicialet A.I., ka dëgjuar nëpërmjet të afërmve të tij se në fshatin Radostinë-Vadhizë, Fier, jetonte një grua fallxhore që “bënte mirë” nëpërmjet metodave të saj të ma gjisë.

Ai i ka dhënë 51-vjeçares Liljana Llapashtica, shumën e 7500 eurove me premtimin se pas një jave do t’i dyfishoheshin, por kur ka shkuar t’i marrë, ka kuptuar se kishte rënë pre e mas htrimit. 44-vjeçari i është drejtuar për ndihmë Policisë, e cila ka vënë në pr anga gruan e arr estuar edhe më parë për veprën penale të ma shtrimit. banuese në Radostinë-Vadhizë, Fier, e cila ka qenë e dën uar edhe më parë për mas htrim.

“Specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasen Liljana Llapashtica, 51 vjeçe, banuese në Radostinë Vadhizë, Fier (e dën uar më parë për ‘Mas htrim’).

Ndalimi i kësaj shtetaseje u bë pasi Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier në datë 08.06.2018, ka nxjerrë urdhër për ndalimin e saj, sepse në datë 30.04.2018 i ka marrë me anë të mash trimit 7500 euro shtetasit A.I., 44 vjeç, banues në Patos.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale ‘Ma shtrimi’ parashikuar nga Neni 143/2 i Kodit Penal”, thuhej në komunikatën e Policisë së Fierit.