E PAPRITUR: Shikojeni se çka thotë Edi Rama për Albin Kurtin

E PAPRITUR: Shikojeni se çka thotë Edi Rama për Albin Kurtin

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka thënë se nuk ka dashur të jetë pjesë e takimit të thirrur nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti për pandeminë, sepse ‘nuk donte të bëhej pjesë e shfaqjes dhe propagandës së tij’

“Nuk e kam parë të arsyeshëm një takim të tillë propagande se cka do diskutonim ne në atë takim dhe cilën pandemi do ta diskutonim, për mua ishte një shfaqje që nuk e konsideroja që duhej të merrja pjesë në atë takim”, ka thënë Rama te Cim Peka, përcjell Periskopi.