E FUNDIT/ E Zë Poshtë Porta E Fushës Së Futbollit, Vdès 10-Vjeçari

E FUNDIT/ E Zë Poshtë Porta E Fushës Së Futbollit, Vdès 10-Vjeçari

Një fëmijë i moshës 10-vjeçar ka ndërrruar jetë pas një aksìde-nti të rëndë, në Has të Kukësit.

Mësohet së i mituri ka qenë duke luajtur pranë shkollës së tij, dhe porta e fushës së futbollit është rrëzuar, duke e zënë poshtë.

10-vjeçari është dërguar për të marrë ndihmën mjekësore drejt spitalit të Krumës, por fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

Aktualisht, policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të zbardhur rrethanat e aksìde-ntit të rëndë. /dosja