De Rossi mund të kthehet të Roma si trajner ose drejtues

De Rossi mund të kthehet të Roma si trajner ose drejtues

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Daniele De Rossi thuhet se po zhvillon një takim me Romën për të diskutuar një rikthim në klub nën urdhrat e Presidentit të ri, Dan Friedkin.

Ish-mesfushori italian tani është larguar nga karriera e tij si lojtar, pas një magjie të shkurtër te Boca Juniors, dhe dëshiron të fillojë një përvojë të re si trajner.

Ai kishte qenë i lidhur me punën e trajnerit të ekipit të të rinjve të Bologna, por kjo u dha zyrtarisht sot Luciano Zaurit.

Sipas mediumit Calciomercato.com, De Rossi do të takohet me Drejtorin e Përgjithshëm të Romës, Guido Fienga, për të diskutuar rolet e mundshme në klubin e ri pas largimit të James Pallotta dhe marrjes së klubit nga grupi i Friedkin.

Babai i De Rossit, Alberto, ka qenë trajneri i ekipit të të rinjve të Roma Primavera që nga viti 2014 dhe punon brenda akademisë që nga 1997.

Ai mund të bashkohet me stafin e trajnerit Paulo Fonseca, ose të punojë me babanë e tij në akademinë e të rinjve nga ku erdhi edhe ai si lojtar.