“Coman si Henry, një nga gafat e Juventusit”; Capello shpërthen ndaj bardhezinjve

“Coman si Henry, një nga gafat e Juventusit”; Capello shpërthen ndaj bardhezinjve

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

“Coman si Henry, një nga gafat e Juventusit”; Capello shpërthen ndaj bardhezinjve.Juventusi ishte mes atyre që e vëzhgoi nga larg, me siguri duke pasur keqardhje qëe lëshuan ashtu Coman. Ai u largua nga PSG më 2014, por kaloi vetëm një sezon tëplotë në Torino, duke luajtur 22 ndeshje në total, para se të bashkohej me BayernMunich në sezonin 2015-2016, llimisht i huazuar dhe pastaj u ble.

Ai nuk është talenti i parë i ri, që kalon përmes Juventusit, para se të bëhet yll; melegjendën e Arsenalit, Thierry Henry, një tjetër as i dukshëm në atë listë. FabioCapello beson se kjo nxjerr në pah gabimet e gjigantëve të Serie A dhe lozosë sëtyre të transferimeve:

“Coman konsiderohet mjaft i mirë për të lluar në një nale të Champions-it përBayern Munich. Me sa duket, Juventusi vazhdon të përsërisë të njëjtat gabime. Henrymbërriti kaq i ri te Juventusi, por ata e lanë të largohet dhe më pas lulëzoi tekArsenali. Coman po ndjek një rrugë të ngjashme tani në Mynih. Kur shihni cilësinë,duhet të keni durimin të prisni. Ju nuk mund të prisni që një lojtar i ri të jetëmenjëherë protagonist në nivelin më të lartë”