Chelsea afër transferimit të yllit nga Bundesliga

Chelsea afër transferimit të yllit nga Bundesliga

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Chelsea afër transferimit të yllit nga Bundesliga.Haverz mund të quhet lojtar i Chelseat.Më në fund është arritur marrëveshja mes Chelsea dhe Bayer Leverkusen për Kai Havertz.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romani, që mori dritën jeshile edhe nga gazetari i BILD, Christian Falk, raporton se marrëveshja mes të dyja klubeve është pranë finalizimit.Blutë do t’i paguajnë 80 milionë euro Leverkusen, ndërsa 20 të tjera do të jenë të përfshira si bonuse.

Marrëveshja personale është arritur më herët dhe nuk do të jetë një problem. Tani ka vetëm çështje formale deri te zyrtarizimi.