Çfar biseduan Zidane dhe Guardiola , Ndeshja kishte marrë fund por ata të vetëm shkëmbyen ca fjalë (VIDEO)

Çfar biseduan Zidane dhe Guardiola , Ndeshja kishte marrë fund por ata të vetëm shkëmbyen ca fjalë (VIDEO)

Pep Guardiola arriti që të fitojë edhe takimin e dytë ndaj Ziendine Zidanes në Ligën e Kampionëve me rezultat të njëjtë 2-1.

Manchester City kaloi në çerekfinale të garës më të madhe për klube Evropë, duke eliminuar kështu Real Madridin që në vitet e fundit e kishte fituar trofeun tre herë radhazi.

Kur të gjithë lojtarët po shkonin në zhveshtore, Zidane dhe Guardiola kishin ca fjalë mes vete në fund të takimit.

Dy trajnerët duke se po bisedonin rreth ndeshjes, mirëpo që askush nuk arriti të zbulonte se çfarë po bisedonin.

Megjithatë, kjo pamje dukej mjaftë e bukur, ku që të dy tregonin se edhe pse në fushë ishin rivalë të mëdhenj, në fund qëndruar për t’i shkëmbyer ca fjalë.