Sport

gjerman

Goli më i shpejtë në histori, Iu deshën vetëm 7 sekonda që Gjermania të realizon gol ndaj Francës. realizon – Video

FRANCE – Franca dhe Gjermania kanë startuar një miqësore luksi mes tyre, në kuadër të përgatitjeve për Euro 2024. Edhe pse në letër janë “gjelat” ato që futen si favorit, panzerat befasojnë ende pa filluar mire ndeshja. Gjermanët nisin topin e parë dhe menjëherë në aksion, vetëm për 7 sekonda shënojnë një supergol me anë …

Lionel Messi Kupa 8937598234

“Duhet të ishim kampionë, e ndjeva, e dija” – fjalët e Leo Messit në dokumentarin që pritet t’i thyejë rekordet

Në afrimin e njëvjetorit të triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës, rritet pritshmëria për publikimin e “18-D, finalja e përjetshme”, një dokumentar që do të zbulojë ditët e paharrueshme të 18 dhjetorit 2022. Ky prodhim kinematografik mbledh kampionë të botës dhe figura të shquara nga sfera e sportit dhe gazetarisë, duke paraqitur një kujtim …

Romelu Lukaku 56098234 696x391 1

Lukaku me klub të ri dhe shumë para nga vera e ardhshme

Sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku thuhet se ka rënë dakord për një transferim në Arabinë Saudite verën e ardhshme. Blutë e transferuan Lukakun te Roma në formë huazimi deri në fund të sezonit 2023/24, pasi ai nuk ishte i gatshëm të kthehej në Stamford Bridge. Lukaku, i cili po shijon një sezon solid për Romën, …