Britma tmerruese midis Prishtinës: ”A ka naj burr naj kun, oj nana jeme” (Video+18)

Britma tmerruese midis Prishtinës: ”A ka naj burr naj kun, oj nana jeme” (Video+18)

Në rrugën ‘Shpëtim Robaj’ në lagjen Taukbahqe në Prishtinë, një person dyshohet se është plagosur me thikë. Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka konfirmuar rastin.

“Një person dyshohet të jetë therur me thikë dhe po merr tretmanin e nevojshëm në QKUK. Policia është duke u marrë me rastin në fjalë”, ka thënë Ahmeti.

I theruri me thikë për shkak të indiferencës së njerëzve përreth dëgjohet duke bërtitur: ”A ka naj burr naj kun, oj nana jeme”.

Ky është vetëm një ndër rastet ku kalimtarët në rrugët e Kosovës qendrojnë indiferent ndaj ndihmes që kerkon personi që lufton me jetën, shkruan Veriu.info

Shpresojmë që ky rast të trokas në ndërgjegjen e qytetarëve, ne menyre qe rastet e tjera te mos kalojne keshtu. Kliko me posht shiko VIDEON ▼▼▼