Connect with us

Boshatiset plazhi në Potam/ Një ditë pas ngjarjes, gazetari tregon detajin rrëqethës(Video)

Latest

Boshatiset plazhi në Potam/ Një ditë pas ngjarjes, gazetari tregon detajin rrëqethës(Video)

Një ditë pas ngjarjes në Potam të Himarës ku një vajzë 7-vjeçare humbi jeten pasi u godit nga një skaf në breg të detit që drejtohej nga Arjan Tase, aty ndodhet gazetari i Tv Klan, Merin Maçi i cili ka dhënë më shumë detaje përsa i përket ngjarjes së rëndë që tronditi opinionin publik.

I ndodhur në vendin e ngjarjes, Maçi është ndalur tek një qiri i cili është ndezur nga pushuesit e rastit në përkujtimit të vajzës së mitur.

Merin Maçi: Doja të ndalesha tek një send, një objekt që është ndezur ditën e djeshme në përkujtim të 7-vjeçares, është një qiri që është ndezur nga pushuesit e rastit të cilët kanë qenë dëshmitarë të asaj ngjarje tragjike të regjistruar ditën e djeshme në Potam të Himarës rreth orës 14:00, ku skafi i përmasave të mëdha ka përplasur dhe i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme 7-vjeçares, e cila ndodhej me familjen në Potam.

Ishte një fëmijë i mitur që vinte nga një familje, të cilët jetën e tyre e kishin zhvendosur në shtetin britanik, atje ku jetonte prej vitesh dhe kishin zgjedhur Shqipërinë për të kaluar pushimet, pushime këto që do të mbylleshin në mënyrën më të keqe, duke i marrë jetën, teksa ajo luante në bregun e plazhit të Potamit.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.