“Bomba” e mbrëmbjes: Real Madrid me plan konkret për Donnarumman

“Bomba” e mbrëmbjes: Real Madrid me plan konkret për Donnarumman

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

“Bomba” e mbrëmbjes: Real Madrid me plan konkret për Donnarumman.Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma është një nga lojtarët që Real Madridi i ka në vëmendje verën e ardhshme.Sipas një raporti nga Don Diario, Real Madrid është në kërkim të mundësive të mundshme të zgjuara në treg, në funksion të sezonit 2021-22, duke përfshirë lojtarët që duket se nuk kanë gjasa të zgjasin kontratat e skaduara, por janë yje të klubeve të tyre aktual, përcjell ORAinfo.

Raportohet se disa lojtarë që Los Blancos i kanë rënë në sy, është Donnarumma që është njëri prej tyre.21-vjeçari aktualisht është kontraktuar me Milanin deri në Qershor 2021, dhe duket se nuk është më i afërt të kërkojë një marrëveshje të re..Burimi pohon se Elsad Hysaj me mbrojtësin e plotë të Napolit mund të ishte një objektiv, siç mund të ishin edhe mbrojtësit e tjerë të majtë David Alaba dhe Alex Telles.

Synimi i raportuar i Milanit Memphis Depay mund të jetë një mundësi për të forcuar sulmin, siç mund të jetë ylli i Man City, Kun Agüero.Thiago Alcantara gjithashtu paraqitet në listë, megjithëse ai duket se ka mbyllur një marrëveshje me Liverpoolin e Jurgen Klopp.