Romelu Lukaku 56098234 696x391 1

Lukaku me klub të ri dhe shumë para nga vera e ardhshme

Sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku thuhet se ka rënë dakord për një transferim në Arabinë Saudite verën e ardhshme. Blutë e transferuan Lukakun te Roma në formë huazimi deri në fund të sezonit 2023/24, pasi ai nuk ishte i gatshëm të kthehej në Stamford Bridge. Lukaku, i cili po shijon një sezon solid për Romën, …